Sport

Zawody Dare2b MTB - wzorowe zabezpieczenie imprezy przez OSP Ryglice i Zalasowa

11 lipca odbyły się zawody rowerów górskich - Dare 2b MTB Maraton (z linią startu w Skrzyszowie). Trasa przebiegała przez malownicze zakątki Pogórza zaś największą atrakcją był odcinek biegnący przez Pasmo Brzanki,  jej szczytem oraz przez Ostry Kamień i Liwecką Górę.

Dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności zawody przebiegły w sposób wzorowy. Miejsce niebezpieczne ubezpieczali strażacy z OSP Ryglice i Zalasowa a nad prawidłowym przebiegiem czuwali członkowie Stowarzyszenia Zalasowianie prowadząc wyścig na motocyklach enduro.

Wyścig rozegrany został na trzech dystansach dopasowanych do umiejętności startujących zawodników.

Na najdłuższym dystansie 87 km zwyciężyli zawodnicy z drużyny Jedlicze Krzysztof Gajda i Sławomir Skóra zaś na trzeciej pozycji uplasował się Piotr Sajdak z Tuchowa reprezentujący UKS PG Wojnicz.

Na dystansie średnim 63 km wśród mężczyzn zwycięstwo osiągnął Mateusz Woźniak (Jasielskie  Towarzystwo Cyklistów) przed  Sebastianem Opoka (AZS Politechnika Świętokrzyska) oraz Tomaszem Niedźwidzkim z Bike Brothers Oshee Team ze Zbylitowskiej Góry.

Wśród kobiet prym wiodła Magdalena Piotrowicz z OTR Kraków przed Katarzyną Pasulą i Katarzyną Kojder, obie panie z Tarnowa.

Dystans najkrótszy 32 km wśród mężczyzn najszybciej pokonał Sławomir Dziwisz z FIL BIKE Team z Ustrzyk Dolnych który pokonał Maksymiliana Gieracha z KCP ELZAT Bieniasz Team z Tarnowa, a na trzecim miejscu  uplasował się Bartosz Bożek, zawodnik MTB Silesia Rybnik z Jedlicze.

Wśród kobiet na podium wchodziły w kolejności od pierwszego miejsca Marianna Wyszyńska - Tyniec z XOUTED.com z Krakowa , Renata Rolek Dekorian Team Dębica i Monika Matłosz MTB Zabierzów z miejscowości Zgłobień.

W sumie na trasie wyścigu walczyło 112 osób. Wiele z nich zapowiedziało swój powrót za rok jeśli tylko impreza odbędzie się ponownie.