Szlaki rowerowe


 
Trasa rowerowa nr 1 "Zabytki", długość 7,8 km, oznaczona na mapie kolorem zielonym.
Przebieg trasy: Rynek Ryglice-Uniszowa-Ryglice

Trasa o średnim stopniu trudności, prowadzi w większości drogami asfaltowymi o małym natężeniu ruchu. Ciekawe punkty widokowe. Na trasie: Gospodarstwa agroturystyczne, pomniki przyrody, punkt gastronomiczny, dworek z końca XIX wieku, spichlerz dworski         z 1756 roku, dworek z 1888 roku, krzyż-miejsce rozstrzelania ks. Ulatowskiego, cmentarz żydowski, cmentarz z I wojny światowej. Poza tym w odległości 3 km znajduje się Brzanka (534 m n.p.m.)
 
Trasa rowerowa nr 2 "Ostry Kamień", długość 28 km, oznaczona na mapie kolorem niebieskim. Przebieg trasy: Rynek Ryglice-Joniny-Wola Lubecka-Zalasowa-Ryglice.

Trasa o dużych walorach widokowych i o wyższym  stopniu trudności, prowadzi po drogach asfaltowych (o małym natężeniu ruchu). Na odzinku 5 km łączy się z trasą o kolorze czerwonym. Fragment trasy prowadzi szlakiem pieszym o kolorze niebieskim. Na trasie: Kościół pw. Niepokalanego Serca NMP w Kowalowej z II poł. XVII wieku, cmentarz z 1 wojny światowej nr 168, punkt gastronomiczny, ciekawa forma skałkowa "Ostry kamień" (419 m. n.p.m.), gospodarstwo agroturystyczne, liczne kapliczki, krzyże i figurki, stacja górskiej turystyki konnej
 
Trasa rowerowa nr 3 "Wyczynowa", długość 13,8 km, oznaczona na mapie kolorem czerwonym. Przebieg trasy: Wola Lubecka-Lubcza-Wola Lubecka.

Malownicza trasa o dużych walorach widokowych, ukazująca piękno krajobrazu Gminy Ryglice. Trasa miejscami o dużym stopniu trudności, przebiega na odcinku 3 km drogą główną Tarnów - Lubczao średnim natężeniu ruchu. Część wspólna z trasą o kolorze niebieskim. Na trasie: Gospodarstwa agroturystyczne, liczne kapliczki, krzyże, punkty gastronomiczne. Najwyższy punkt widokowy Góra Kokocz(434 m n.p.m.), z której rozciąga się widok na pasmo Brzanki, Liwocza, panoramę Zwiernika, Łęków Górnych , Woli Lubeckiej, panoramę Płaskowyżu Tarnowskiego.